Raport CrowdStrike® – zagrożenia dla sektora produkcyjnego

Raport CrowdStrike® – zagrożenia dla sektora produkcyjnego

Raport listujący w wielu płaszczyznach zagrożenia dla systemów komputerowych, przedsiębiorstw z różnych branż i sektorów w perspektywie 2020r.

Odnosi się również do bezpieczeństwa instalacji przemysłowych – Industrial Control Systems – ICS/OT Security. Ciekawe analizy w działalności przestępców i zorganizowanych grup przestępczych trudniących się hakowaniem (eCrime Adversaries). Na przestrzeni ostatnich lat widać niepokojący i stale narastający trend związany z bezpieczeństwem przemysłowym. Mianowicie, systematycznie, z roku na rok odnotowana jest coraz większa ilość ataków. Część z nich kończy się na nieudanej próbie, niektóre prowadzą do poważniejszych następstw, strat finansowych, utraty reputacji.

Uszkodzeniu mogą ulec maszyny, instalacje czy linie produkcyjne. W najgorszym scenariuszu takie incydenty zagrażać mogą życiu operatorów, personelu zakładu produkcyjnego.


Read the report to learn:

  • How the threat landscape has shifted since the global pandemic emerged, forcing the rapid adoption of remote work and opening new avenues for attack
  • The industries that have seen the biggest shifts in attack activity
  • The adversary motives behind the attacks and the most prevalent techniques adversaries are using to achieve their objectives
  • Key steps you can take to protect your organization against today’s threats

Na skróty: Zagrożenia wg. CrowdStrike

Wg. zespołu Falcon OverWatchTM zajmującego się threat huntingiem (śledzeniem zagrożeń) w 2020r. zwiększyła się ilość i częstotliwość ataków.

Raport odnosi się również do jakości i stopnia zaawansowania przeprowadzanych ataków hakerskich (w porównaniu do roku poprzedniego, 2019).

CrowdStrike podkreśla tym samym fakt, iż organizacje i/lub osoby trudniące się hakerstwem doskonalą swoje umiejętności, techniki i procedury, tak by atak był możliwie skuteczny i powodujący maksymalne straty.


Rosnące zagrożenia dla sektora produkcyjnego
Raport Crowdstrike

Raport CrowdStrike

Doskonałe rozwinięcie zagadnień związanych z bezpieczeństwem przemysłowym, CrowdStrike opublikował na swoim blogu.

Zapraszam do zapoznania się z raportem – link znajduje się na końcu wpisu i tekstu.

Dla osób bardziej wnikliwych, zachęcam do blogu CrowdStrike wspomnianego uprzednio.


Link do źródła i raportu: CrowdStrike

Dodaj komentarz